×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱  
false
true
دیدار فرمانده نیروی دریایی ارتش با همتای عمانی خود

🔺امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز با دریادار سیف بن ناصر الرحبی فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان در ستاد نیروی دریایی ارتش دیدار کرد .

🔺به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش امیر دریادار سیف ناصر الرحبی با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش ایران با امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص امور مشترک دریایی و انجام تمرین های مشترک دریایی هم چنین گسترش همکاری های دو جانبه به گفتگو پرداختند .

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز با دریادار سیف بن ناصر الرحبی فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان در ستاد نیروی دریایی ارتش دیدار کرد .

🔹به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش امیر دریادار سیف ناصر الرحبی با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش ایران با امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص امور مشترک دریایی و انجام تمرین های مشترک دریایی هم چنین گسترش همکاری های دو جانبه به گفتگو پرداختند .
🔹امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این دیدار ضمن خوش آمد به همتای عمانی خود و تاکید مقام معظم رهبری بر افزایش تعامل با کشورهای دوست و همسایه گفت : نیروی دریایی عمان کشور و نیروی دریایی عمان برادر و دوست خوب ما بوده و هست همچنین در این دوازده سال که نیروی دریایی ارتش نسبت به اسکورت کشتی های تجاری در اقیانوس هند و دریای سرخ اقدام کرده بهترین و بیشترین همکاری را با ما داشته است .
🔹فرمانده نیروی دریایی در ادامه افزود تا زمانی که ارتباط متقابل ، دوستی و روابط برادرانه بین دو کشور و نیروی دریایی برقرار باشد کسی نمیتواند خللی در امنیت منطقه و دو کشور بوجود بیاورد .
امیر دریادار سیف بن ناصر الرحبی ضمن تشکر ار دعوت دولت و نیروی دریایی ایران برای سفر و بازید به ایران اسلامی گفت : ما احترام ویژه ای به مردم ایران داریم و روابط بین نیروی دریایی عمان و ایران روابط تاریخی و عمیق رو به توسعه است .
🔹فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان با اشاره به توان دفاعی و قدرت نظامی ایران گفت : ما در نیروی دریایی عمان تابع قوانین بین المللی هستیم و به آن اشراف کامل داریم و در راستای تامین امنیت منطقه و مردم عمان و ایران تلاش میکنیم .
🔹فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان در ادامه خاطر نشان کرد ؛ امنیت منطقه باید توسط دولت های منطقه برقرار شود و حضور نیروهای فرا سرزمینی توجیهی ندارد هرچند قوانین بین المللی اجازه تردد این کشورها را در آب های بین المللی داده ولی امنیت منطقه توسط نیروهای منطقه تامین میشود .
🔹وی در ادامه افزود قدرت و توان دفاعی همسایه بزرگی همچون ایران باعث دلگرمی ما خواهد بود . بنادر عمان به روی کشتی ها و مردم ایران باز است و ما آمادگی داریم در تمام سطوح برابر دستورات مقامات عالی کشورمان این همکاری ها را داشته و آن را گسترش دهیم .
🔹در ادامه این مراسم توضیحاتی توسط معاون عملیات نیروی دریایی ارتش در خصوص توان دفاعی و تجهیزات ساخته شده توسط مهندسان و شرکت های دانش پایه جمهوری اسلامی ایران به فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان و همراهان داده شد .
🔹در پایان امیر دریادار سیف بن ناصر الرحبی تهران را جهت بازید از کارخانجات نیروی دریایی ارتش در بندرعباس ترک کرد .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true