×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ فروردین - ۱۴۰۲  
false
true
خلاصه‌ای از سوابق فرماندهی و مسئولیت های قبلی امیر سرتیپ رحیم زاده

🔻امیر سرتیپ قادر رحیم زاده در سال ۱۳۴۱ در شهرستان اردبیل چشم به جهان گشود و در سال ۱۳۵۹ با اخذ مدرک دیپلم، همزمان با شروع جنگ تحمیلی وارد دانشکده افسری نیروی زمینی ارتش شد.

🔻وی در سال ۱۳۶۲ با درجه ستوان دومی، در رسته توپخانه فارغ التحصیل شد و در سال ۱۳۶۴ جهت طی دوره پدافند هوایی به انگلستان اعزام و پس از بازگشت به کشور به عنوان استاد در مرکز آموزش توپخانه نیروی زمینی ارتش مشغول به خدمت شد.

🔻امیر سرتیپ رحیم زاده در سال های آخر دفاع مقدس با انتقال به نیروی هوایی ارتش به عنوان افسر عملیات و فرمانده یگان پدافند هوایی در جنگ حضور داشت و پس از احراز مسئولیت های فرماندهی آتشبار و فرماندهی گردان، در سال ۱۳۷۸ با دریافت درجه سرهنگی ،مسئولیت فرماندهی گروه پدافند هوایی امیدیه را عهده دار گردید و پس از ۱۴ سال خدمت در خوزستان در سال ۱۳۸۰ به فرماندهی گروه پدافند هوایی تهران منصوب گردید.

🔻وی پس از ۴ سال فرماندهی گروه پدافند هوایی تهران در سال ۱۳۸۴ به فرماندهی پدافند هوایی نهاجا انتخاب و در اواخر سال ۱۳۸۵ با انتقال به ستاد ارتش به عنوان جانشین معاونت طرح ، برنامه و بودجه ارتش و سپس در سال ۱۳۹۰ به عنوان معاون طرح، برنامه و بودجه ارتش منصوب و بیش از ۷ سال مسئولیت این معاونت را بر عهده داشت.

🔻وی در سال ۱۳۹۷ به مدت یک سال در سمت دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل ارتش مشغول خدمت گردیده و در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ نیز برابر فرمان فرماندهی معظم کل قوا در سمت جانشینی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء کشور منصوب گردید.

🔻امیر سرتیپ رحیم زاده، در سال های جنگ تحمیلی و پس از آن مسئولیت های حساس و متعددی از جمله، فرماندهی گروه های پدافند هوایی در مناطق حساس، فرماندهی پدافند هوایی نیروی هوایی ارتش و معاونت طرح،برنامه و بودجه ارتش جمهوری اسلامی ایران، جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء کشور را به عهده داشته است.

🔻سرانجام در مورخه هشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با حکم فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) به فرماندهی قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) کشور منصوب شد.

🔻وی در سال ۱۳۷۴ دوره فرماندهی ستاد و در سال ۱۳۸۵ نیز دوره دانشگاه عالی دفاع ملی را طی نموده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true