×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
بدست آوردن موفقیت در زندگی روزمره

افراد موفق  یک فرد عادی مثل من و شما هستند که برای رسیدن به آرزوها و موفقیت های خودشون یکسری کارها را انجام داده تا به موفقیت رسیدند. البته آنها به یکباره به موفقیت نرسیدند بلکه برای رسیدن به اون زمان زیادی رو گذرانده و برنامه ریزی مدونی داشتند . و صد البته که از بعضی عادتهایشان هم صرفه نظر کرده و عادت جدید رو شروع نموده اند .

به فکرم رسید که شاید بعضی از این عادت ها را هم  ما داریم  ولی توجه چندانی به آنها نمیکنیم . حالا میخوام به چندتا از این عادت ها و برنامه ریزی های افراد موفق اشاره کنم. تا شاید ما هم بتوانیم با برنامه ریزی صحیح جزو افراد موفق باشیم .

۱-  سحر خیزی 

یکی از عادت های که همه ما و افراد موفق دارند سحرخیزی است . ۲۴ ساعت در روز وجود دارد و ما فقط آن را مرور می کنیم. قبل از بیدار شدن یک ساعت طول می کشد تا خود را تنظیم کنیم اما وقتی عادت کردید دیگر هرگز به عقب نگاه نخواهید کرد.

به تجربه و همچنین صحبت های دوستان موفقم  این بوده که  زودبیدار شدن باعث نشاط و شادابی انسان شده و  میتونید مشکلات را پیش بینی می کند و به جنگ با اونها برد و این اولین اصل برای موفقیت بخصوص در دنیای تجارت بسیار مهم و حیاتی میباشد .

۲- استفاده از  هر دقیقه از زمان 

استفاده از دقایق یکی از عادات افراد موفق است. بسیاری از افراد برای هر ساعت از روز برنامه ریزی خاصی می کنند. تفاوت افراد موفق با افراد عادی اینکه آنها برای هر دقیقه از روز خود برنامه مشخصی دارند. و وقت را به بطالت نمی گذرانند

۳-  نگاه به  موفقیت ها و نتایج حاصله 

افراد موفق برای دستیابی به موفقیت که به نتایج بسیار اهمیت می دهند همیشه در این فکر  هستند که چه کاری می توانند انجام دهند تا بهترین و مهمترین نتیجه را بگیرند. افراد موفق  سعی می کنند از هر فرصتی استفاده کنند .

۴-  تهیه لیستی از کارهای روزمره خود 

بهتر است لیستی از کارهای ضروری روزانه داشته باشید. البته این لیست کارها باید شامل کارهایی باشد که باید در طول روز انجام شود و بسته به آنچه باید انجام شود لیست کارهای خود را در اولویت قرار دهید. معمولاً انجام سه کار اصلی در لیست می تواند بیانگر این باشد که شما یک روز خوب و پرباری دارید. اگر موفق به انجام سه کار برتر در بالای لیست شوید ، می توانید به کارهای بعدی بروید. وقتی هر روز به لیست طولانی وسایل ضروری نگاه می کنید ، دچار استرس می شوید ، چه رسد به اینکه آنها را انجام دهید. شما باید اطمینان حاصل کنید که کارهای روزمره شما قابل کنترل هستند تا بتوانید آنها را به انجام برسانید.

۵-  نتیجه گرا 

مهمترین اصل افراد موفق نتیجه گرا بودن آنهاست که ما افراد عادی توجه ای به آن نداریم . این ویژگی دارای دو تمرین است. اولین تمرین این است که دائماً سعی کنید چیزهای جدیدی یاد بگیرید. مورد دوم در واقع مدیریت زمان است. مدیریت زمان به معنای داشتن اولویت های مشخص و استفاده بیشتر از وقت است.

به امید روزی که بتوانیم با رعایت این ۵ اصل بتوانیم ما هم جز افراد موفق جامعه باشیم .

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true