×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲  
false
true
بخشی از دامنه انعکاس اقدام جهادی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آماده سازی نقاهتگاه ظرف ۴۸ ساعت

پس از شیوع ویروس کرونا در جهان از مبدأ چین، کشور جمهوری اسلامی ایران نیز در رینگ مبارزه با این ویروس خطرناک قرار گرفت. تا امروز در جهان برای مقابله با این ویروس اقدامات زیادی انجام شده که کشورمان نیز در این خصوص مستثنی نبوده و نیروهای مسلح در کنار بخش بهداشت و درمان برای کمک به مردم وارد میدان شدند.
ارتش جمهوری اسلامی ایران هم که در همه بحران‌ها، شرایط سخت و سهمگین و مواقعی که مردم به کمک ارتشیان غیور نیاز دارند در صحنه حضور داشته است؛ در این زمینه نیز از لحظات ابتدایی شیوع ویروس کرونا با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی ارتش، تمام امکانات بهداشتی و درمانی خود را وارد میدان ساخته و ضمن ابداعات در تجهیزات جنگ‌های نوین و تغییر کاربری برخی از صنایع و کارخانجات موجود برای تولید تجهیزات پزشکی، درمانی و ضد عفونی، ظرفیت‌های مورد نیاز مورد نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا را پای کار آورده است.
با صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) به سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر «تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی» و «جنبه رزمایش دفاع بیولوژیک دادن به اقدامات نیروهای مسلح»، فرمانده کل ارتش بلافاصله دستورات لازم برای تقویت امکانات و تجهیزات بهداشتی، درمانی و کادر پزشکی ارتش در سراسر ایران را به فرماندهان نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی صادر و دستور برگزاری «رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا» را با محوریت نیروی زمینی ارتش ابلاغ کرد که استمرار در امدادرسانی به ملت شریف ایران در اقصی نقاط کشور بویژه استان‌های هدف یعنی قم و گیلان از نتایج این رزمایش بود.
اختصاص بیش از ۷ هزار تخت نقاهتگاهی توسط ارتش در مناطق مختلف استان ها، شهرها و پادگان ها و ۳۲ بیمارستان ارتش برای خدمت رسانی به مردم و کسانی که مبتلا به کرونا شده‌اند، استقرار بیش از ۲۰۰ ایستگاه‌ پایش و سنجش سلامت در ورودی های ۲۱ استان و نیز ضدعفونی و رفع آلودگی معابر و اماکن عمومی بصورت مستمر از دیگر نتایج این رزمایش بشمار می‌رود.
نقطه عطف اقدامات ارتش در مقابله با ویروس کرونا و کمک به مردم، برپایی مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی ظرف مدت ۴۸ ساعت توسط نیروی زمینی ارتش بود که نشان دادن توانمندی‌های ارتش در اتفاقات مشابه در کمترین زمان و کمک به سامانه بهداشت و درمان کشور برای کاهش مدت بستری بیماران از جمله اهداف آن محسوب می‌شود و رکورد کم‌نظیری را در دنیا به ثبت رساند که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت.
رسانه‌های آمریکایی، اروپایی و برخی از کشورهای منطقه که از ابتدای اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در کشورمان در گزارش و اخباری که منتشر می‌کردند به دنبال سیاه نمایی و اشاعه تصویری کدر و بحرانی از ایران بودند، نتوانستند چشم بر روی این اقدام  منحصر بفرد ارتش که در دنیا بی سابقه است ببندند و هر کدام هرچند کوتاه به برپایی مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی ارتش آن هم در سایه شدید ترین تحریم‌ها و تنها در مدت ۴۸ ساعت پرداختند.

در ادامه، به بخشی از دامنه انعکاس این اقدام جهادی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رسانه‌های جمعی داخلی و خارجی اشاره می‌شود.
رسانه‌های خارجی
نیویورک تایمز آمریکا

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت ارتش ایران امکانات جدیدی برای مقابله با کرونا ایجاد کرده است که از جمله آن می‌توان به یک بیمارستان ۲ هزار تختخوابی که در پایتخت ایران احداث شده است اشاره کرد، این بیمارستان ظرف مدت ۴۸ ساعت بعد از آنکه مقامات ارشد دستور ساخت آن را داده بودند احداث شد.

سی تی وی نیوز کانادا
سی تی وی نیوز با انتشار عکسی از نقاهتگاه دو هزار تختخوابی ارتش نوشت؛ ارتش ایران می‌گوید امکانات متعددی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در سراسر کشور ایجاد کرده که از جمله آن می‌توان به سه بخش مختلف و بخش ایزولاسیون دو هزار تخت خوابی اشاره کرد که این کار در مدت ۴۸ ساعت انجام شد و مقامات اعلام کرده‌اند این مراکز از هفته آینده آماده پذیرش بیماران است.

تایمز رژیم صهیونیستی
تایمز متعلق به رژیم صهیونیستی نیز به این اقدام ارتش در برپایی بیمارستان و نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی پرداخت و نوشت؛ ارتش ایران یک مرکز قرنطینه با ظرفیت دو هزار تخت برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در محل نمایشگاه تهران ایجاد کرد. ژنرال علی جهانشاهی درباره این مرکز گفت که از هفته بعد پذیرش در آن شروع خواهد شد.

شینهوای چین
ارتش ایران یک مرکز بیمارستانی دو هزار تخته درست کرد. ژنرال حبیب الله سیاری پیش از این دستور ساخت این مرکز را داده بود. وی هدف از ایجاد این مرکز را کمک به نظام بهداشت و درمان کشور برای مقابله با شیوع کرونا در ایران دانست. ارتش ایران این مرکز را ظرف ۴۸ ساعت درست کرد. این مرکز که در محل نمایشگاه دائمی تهران ایجاد شده، ظرفیت اضافه شدن یک هزار تخت دیگر را دارد.

ایجیپت ایندیپندنت مصر
ارتش ایران اعلام کرد که ظرف مدت ۴۸ ساعت یک بیمارستان دو هزار تختخوابی را در محل نمایشگاه دائمی تهران ایجاد کرده است که ظرفیت افزایش هزار تختی را نیز دارا است.
این مرکز را که ارتش آماده کرده در اختیار نظام بهداشت و درمان ایران برای مقابله با کرونا قرار می‌گیرد.

یو اس نیوز
یو اس نیوز نوشت؛ ارتش ایران می‌گوید امکانات متعددی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در سراسر کشور ایجاد کرده که از جمله آن می‌توان به سه بخش مختلف و بخش ایزولاسیون دو هزار تخت خوابی اشاره کرد که این کار در مدت ۴۸ ساعت انجام شد و مقامات اعلام کرده‌اند این مراکز از هفته آینده آماده پذیرش بیماران است.

آسوشیتد پرس

ارتش ایران اعلام کرد که ظرف مدت ۴۸ ساعت یک بیمارستان دو هزار تختخوابی را در محل نمایشگاه دائمی تهران ایجاد کرده است که ظرفیت افزایش هزار تختی را نیز دارا است.

خبرگزاری‌ها و سایت‌های داخلی

تسنیم: افتتاح نقاهتگاه ۲۰۰۰ تختخوابی ارتش در نمایشگاه بین‌المللی تهران

اقتصاد نیوز: ارتش، ۲ روزه بیمارستان ۲ هزار تخت‌خوابی افتتاح کرد

مراسم نیوز: مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت‌خوابی ارتش در تهران افتتاح شد

سلام نو: ارتش ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی در تهران افتتاح کرد

پارس تودی: مجتمع بیمارستانی ۲۰۰۰ تختخوابی ارتش افتتاح شد

عصر ایران: راه‌اندازی بزرگترین نقاهتگاه تهران با ظرفیت ۲۰۰۰تخت

عصر خودرو: مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت‌خوابی ارتش در تهران افتتاح شد

الف: نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت خوابی ارتش در تهران افتتاح شد

انتخاب: مجتمع بیمارستانی ۲۰۰۰ تختخوابی ارتش در تهران افتتاح شد

خبرگزاری رضوی: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: علاوه بر اقداماتی که تاکنون انجام داده ایم آمادگی ایجاد ۸۰۰۰ تخت دیگر را داریم

برخط نیوز: مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت خوابی ارتش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای بیماران کرونایی برپا شده است

اعتماد آنلاین: فرمانده نیروی زمینی ارتش: آمادگی ایجاد ۸۰۰۰ تخت دیگر را داریم

آسمونی: افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تختی ارتش در تهران

ایصال نیوز: دریادار سیاری: ارتش فعالیت خود را با پیش بینی انجام رزمایش مقابله با حمله بیولوژیکی احتمالی افزایش داده است

فارس: سیاری خبر داد: ایجاد ۴۵۷۵ تخت نقاهتگاهی توسط ارتش در سراسر کشور

فارس: نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت خوابی ارتش در تهران افتتاح شد

مهر: سرلشکر موسوی:اقدامات ارتش در راستای برنامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا است

تسنیم: افتتاح نقاهتگاه ۲۰۰۰ تختخوابی ارتش در نمایشگاه بین‌المللی تهران

شبستان: ظرفیت برپایی ۱۵ هزار تخت بیمارستانی ارتش در کشور

ایرنا: دریادار سیاری: ارتش در ۲ روز آینده بیمارستان ۲ هزار تختخوابی در تهران آماده می‌کند

دفاع مقدس: نشست خبری قرارگاه پدافند زیستی ارتش برگزار شد

خبرگزاری صدا و سیما: ایجاد بیش از ۴ هزار تخت نقاهتگاهی توسط ارتش در کشور

خبرگزاری صدا و سیما: افتتاح نقاهتگاه دو هزار تخت‌خوابی «نزاجا»

گزیده‌ای از بازتاب فضای مجازی

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true