×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲  
false
true
ایثار و فداکاری های ۱۱۸۴ شهید دانش آموخته و دانشجو دانشگاه امام علی ( ع )

فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) گفت: جوانان این دانشگاه نقش بسیار موثری در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران داشتند.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم علی اوجاقی فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش با بیان اینکه دانشگاه افسری امام علی(ع) کانون علم و جهاد و محل تربیت و آموزش ذخیره های امید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: با لطف و عنایت پروردگار متعال پرچم و نشان افتخار به مناسبت ایثار و فداکاری های ۱۱۸۴ شهید دانش آموخته و دانشجوبه این دانشگاه اهدا می شود. این خبر بسیار امید بخش و خوشحال کننده ای بود و  اعتبار و جایگاه دانشگاه افسری بواسطه دریافت این نشان چند برابر شد.
فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) ادامه داد: با توجه به اینکه دانشجویان انقلابی در این دانشگاه در حال آموزش بوده و تربیت های لازم را به دست می آورند، این یک  منبع  قدرت و انرژی برای آینده دانشگاه و برای ارتش مقدس جمهوری اسلامی ایران است، چرا که با توجه به طهارت روح شهدا که بر دانشگاه حاکم است، دانشجویان انقلابی آمادگی دارند در این مسیر  قدم های با ثبات و محکمی را بردارند.
او با تاکید بر اینکه دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) در تمامی صحنه ها آمادگی دارند که جانشان را بخاطر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دین اسلام و مردم  فدا کنند، افزود: دانشگاه افسری امام علی(ع) مجاهد تربیت می کند، در این دانشگاه علم و فناوری وجود دارد و در کنار آنها مدیران جهادی آینده ارتش تربیت می شوند.
امیر سرتیپ اوجاقی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشتند و از  تربیت شدگان این دانشگاه شهیدان صیاد شیرازی، فکوری، ستاری، فلاحی، قوطاسلو و … بودند که بیانگر این است که این دانشگاه توانسته در ماموریت های خود موفق باشد.
فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) یادآور شد: وضعیت موفقیت های دانشگاه از دانش آموختگان آن مشخص می شود و این موفقیت ها مورد توجه فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) قرار گرفت و به همین خاطر اهدای پرچم و نشان فداکاری را به این دانشگاه تصویب فرمودند.
او تصریح کرد: دانشگاه افسری امام علی(ع) در  هر اقدام موثر بر سیاست ها و راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که در کشور انجام می شود نقش داشته و فارغ التحصیلان این دانشگاه اثر راهبردی در نظام داشتند و اولین دانشگاه بود که دانشجویان آن به همراه فرماندهان در پادگان خرمشهر و مرز حاضر شدند و در دوران دفاع مقدس دانشجویان جانشان را برای کشور فدا کردند.
امیر سرتیپ اوجاقی اضافه کرد: امروز آثار اقدامات این دانشگاه در دوران دفاع مقدس را به خوبی مشاهده می کنیم و به خود می بالیم که پیشکسوتان ما چه اقداماتی انجام دادند و به همین خاطر  این دانشگاه دارای اعتبار و مرتبه بالایی بوده که مورد عنایت فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) قرار گرفته است. جوانان این دانشگاه نقش بسیار موثری در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی  و ملت سرافراز ایران در خرمشهر داشتند.
او درباره تصویب اهدای پرچم و نشان فداکاری توسط فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) به دانشگاه افسری امام علی(ع ) گفت: از خداوند متعال خواستاریم  که  بتوانیم امانت دار این افتخار بزرگ باشیم و این نشان و پرچم و افتخار برای این دانشگاه این حالت را برای بنده دارد که باید جانم را فدا  و احترام شهدا را نگه دارم و دانشجویان را در مسیر شهدا قرار دهیم.
امیر سرتیپ اوجاقی افزود: شهدا در نزد خداوند زنده هستند و روزی می خورند و ما باید راه شهدا را ادامه دهیم و امیدوارم در راه خداوند شهید شویم. وظیفه دارم به نمایندگی از دانشگاه افسری امام علی(ع) از عنایت فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) کمال تشکر را داشته باشم و با ایشان عهد می بندیم در مسیر شهدا ثابت قدم باشیم و از فرمانده محترم کل ارتش تشکر و قدردانی می کنم که به دانشگاه توجه و عنایت دارند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true