×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲ آبان - ۱۴۰۰  
false
true
تفاوت های زن و مرد ( قسمت اول )

یکی از شگفتیهای آفرینش این هست که آدم ها با هم متفاوتند. هیچ انسانی از لحاظ جسمی و روانی مانند همدیگر نیستند.
خداوند متعال به علت وجود رسالت و جایگاهی که برای هر دوی آن ها در نظر گرفته است ویژگی هایی در آن ها قرار داده که گاهی متضادند.
شناخت این تفاوت ها از مهمترین عوامل موفقیت و کامیابی در زندگی زناشویی و عدم شناخت آن ها ، از آفت ها و آسیب های جدی در زندگی مشترک است.
هیچ وقت تفاوت ها دلیلی برنقص یا کمال نیست ، وقتی گفته میشود زن یا مرد این ویژگی رو دارد دلیل بر کامل بودن یا ناقص بودن آن فرد نیست بلکه این خلقت زن و مرد هست.
امروز میخوایم به چند تفاوت اشاره کنیم و در مطالب بعدی چند تفاوت دیگر را خدمتتان عرض کنیم .
۱- اولین تفاوت در زن و مرد تفاوت در ظاهر و توان بدنی آن هاست یکی از تفاوت های و اولین تفاوت در زن و مرد تفاوت در ظاهر و توان بدنی است و یکی از تفاوت‌های مهم در زندگی تفاوت در جسم ظاهری زن و مرد است و این موضوع تا آن جا دارای اهمیت است که بسیاری از توقعات، انتظارات و مسئولیت‌ها در زندگی بر اساس همین تفاوت از سوی زوجین مطرح می‌شود.

  مردان دارای استخوان بندی قوی و زنان در استخوان بندی ظریف هستند اگر مرد این مسئله را درک کند که زن برای چند روز در ماه دچار شرایطی می‌شود که از لحاظ هورمونی به هم می‌ریزد و شرایطش با روزهای قبل دچار تفاوت‌هایی می‌شود، زن خود را درک کرده و در نتیجه زن آرامش بیشتری خواهد داشت.

  تفاوت دوم در زن و مرد تفاوت در چگونگی آرامش پیدا کردن آنهاست: همسران در زندگی متاهلی خود این سئوال را بسیار از خود بپرسند که چه کاری اجام بدهند که همسرشان آرامش داشته باشد؟ و یا چه کاری انجام بدهند که همسرشان نرنجد؟
تفاوت عمده در نحوه آرام شدن زن و مرد در این است که مرد هنگام به هم ریخته شدن دوست دارد سکوت کند تا مشکل را در درون خود هضم کند؛ اما زن کاملا برعکس می‌خواهد حرف بزند تا به آرامش برسد.

اگر مرد می‌خواهد در قلب زنش نفوذ داشته باشد، بداند زنش از هر چه رنجیده باشد دوست دارد در مورد آن موضوع آن قدر حرف بزند تا آرام شود.

  مردی که با آگاهی و شناخت از زن خود ازدواج کرده است به محض رسیدن به منزل از خانمش می‌پرسد چه خبر؟ و این لحظه انفجار سخن گفتن زنی است که از صبح در انتظار حرف زدن با همسر خود به سر می‌برد.

  منظور از رسیدن به آرامش ، آرامش پس از طوفان نیست آرامش نسبی از زندگی در زن با حرف زدن و تخلیه روانی خود از طریق سخن گفتن و در مرد از طریق سکوت حاصل می‌شود.

البته این نکته را باید گفت مردی که در خانه مدام از خستگی خود حرف می‌زند و به تلویزیون، گوشی و آهنگ گوش دادن سر می‌کند و مانند دوران مجردی عادات زندگی خود را دنبال می‌کند، زندگی متاهلی را بلد نیست.

ازدواج را به معنای پذیرش زوجیت است و این حقیقت را مدام با خود تکرار کنید که هر عنوانی، مسئولیتی دارد، اگر شما در  دوران مجردی فرزند مادر و پدر خود بودبد امروز شوهر و زن هستید و باید مسئولیت زوجیت را بپذیرید.

برخی از مراجعان در مشاوره پس از ازدواج در بسیاری از مراجعات مشاوره و در هنگامی که زن و مرد به دلیل درک نشدن از سوی یکدیگر به مشاوره می‌آیند هنگام تاکید بر مسئولیت‌های زن و مرد جالب است که با اعتماد به نفس می‌گویند «ما در خانه پدری همین گونه بودیم» و حاضر به مسئولیت پذیری نیستند.

 التهاب درونی زن را با حرف زدن قابل التیام است و آقایان محترم نگاه به ارزشمندی موضوع در حال بیان از سوی خانم خود نکنید زیرا بسیاری از مطالبی که زن بیان می‌کند برای شما موضوعیت ندارد؛ اما برای رساندن زن خود به آرامش به او با دقت گوش بدهید.

اگر زن درک نشود و حرف نزند در منزل بهانه گیر میشود و خانم های محترم به خاطر داشته باشید که برای قرار گرفتن در دل مردان خود تلاش کنید و کمتر حرف بزنید و هنگام وارد شدن همسرتان به منزل حدود یک ساعت تنها جسما در کنار او باشید و زیاد تمایل به حرف زدن از خود نشان ندهید.

 مردان برای حرف زدن نیازمند فضا هستند و زن باید خود را متعهد کند به کم حرف زدن و استقبالی همراه با سکوت از مرد داشته باشد و مردان باید یاد بگیرند به گوش کردن و اجازه دادن به زن برای حرف زدن بسیار و تخلیه خود، این یعنی ما می‌خواهیم همسرمان به آرامش برسد.

ادامه دارد

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true